Požární sport

Výsledky soutěží v požárním sportu 2011 - 2016

Protože tato stránka pěkných pár let „spala“ a dlouho nebyla aktualizována, jsou pro léta 2011 - 2016 níže uvedeny pouze odkazy na výsledky soutěže „O putovní pohár hasičů okresu Písek“ v odkazech na webu nastrikej.cz, kde naleznete kompletní výsledky mužů i žen.

Rok 2016    Rok 2015    Rok 2014    Rok 2013    Rok 2012    Rok 2011

Výsledky Okrskových soutěží a soutěží našich nejmenších se pokusím doplnit co nejdříve.

Výsledky z roku 2010

   V posledním kole letošní soutěže „O putovní pohár hasišů okresu Písek“, které se konalo dne 18. září 2010 v Putimi, se naše družstvo mužů umístilo na 7. místě s časem útoku 32 sekund. Foto »
   Po vyhlášení celkových výsledků 14. ročníku soutěže, které se průběžně zůčastnilo 31 družstev mužů, jsme se umístili na konečném 6. místě se ziskem 119 bodů, za družstvy Branic (129), Jestřebic (132), Milenovic A (140), Krčí 1 (141) a vítěznými hasiči ze Záboří, kteří získali 146 bodů.
   Gratulujeme vítězkám a vítězům letošního ročníku, děkujeme všem fanynkám a fandům za účast a podporu během jednotlivých kol a těšíme se na jubilejní 15. ročník!

   Ve čtvrtém kole soutěže mladých hasičů „O p. p. starosty OSH Písek“, které se konalo dne 5. září 2010 v Písku, se naše družstvo umístilo na 3. místě. Posledního kola v Kestřanech se již naši mladí nezůčastnili.

   V pátém kole pohárové soutěže v Milevsku dne 28. srpna, které předcházely oslavy 140. let trvání milevského sboru, se naše soutěžní družstvo mužů umístilo na 12. místě s časem útoku 39,7 sekund.

   Ve čtvrtém kole pohárové soutěže, která se konala dne 14. srpna v Krči, se soutěžní družstvo mužů SDH Zbelítov umístilo na 5. místě, s časem útoku přes 32 sekund.

   Dne 31. července se v Bojenicích u Bernartic konal druhý ročník noční soutěže v požárním útoku, kterého se účastnilo i naše družstvo mužů. Soutěž samotná byla zahájena až po soumraku, kdy úkolem soutěžících bylo vypít pohárek mléka a poté zahájit samotný útok, po kterém jsme se umístili na 8. místě v kategorii mužů. Foto »

   Třetí kolo letošní pohárovky, které proběhlo dne 24. července na fotbalovém hřišti ve Skalách u Protivína, nepřineslo našemu družstvu mužů výrazný bodový zisk, přestože byla poprvé nasazena naše nová stříkačka. Start našeho útoku byl zdržen jakýmsi místním bloudem, jenž přešel vedouce své kolo přes závodní dráhu těsně před startem. Díky tomuto zdržení došlo k pádu sacího koše z našeho nového stroje a ke zdržení sání po startu útoku, jehož čas byl ve výsledku 33,33 sekund a stačil tak na 11. místo z celkového počtu 25. startujících družstev mužů.

   Dne 17. července proběhla v sousedním Květově hasičská soutěž v požárním sportu „O pohár starostky obce Květov“, které se také zůčastnila obě naše soutěžní družstva. Družstvo mužů i družstvo starších žáků obsadila shodně 1. místa ve svých soutěžních kategoriích.

   Ve druhém kole soutěže „O putovní pohár hasišů okresu Písek“ v Milenovicích dne 3. července 2010 se družstvo mužů SDH Zbelítov umístilo na 8. místě s časem útoku lehce přes 34 sekund. Foto »

   V neděli 20. června se družstvo mladých hasičů SDH Zbelítov zůčastnilo druhého kola pohárové soutěže v Milenovicích, kde se umístilo v kategorii starších žáků na výborném 1. místě a získalo putovní pohár a pohár firmy Š+H Bohunice. Foto »

   V sobotu 19. června se družstvo mužů SDH Zbelítov zůčastnilo hasičské soutěže v Dražíči, kde se umístilo na 4. místě.

      Okrsková soutěž na domácí půdě ve Zbelítově dne 16. května přinesla našemu družstvu mužů umístění na 3. místě po kvalitně provedeném požárním útoku a horším výsledku ve štafetách 4x100m. Druhé místo vybojovali borci z Pechovy Lhoty a vítězný pohár získalo družstvo mužů z Milevska.

   Ve dnech 14. - 15. května, zaznamenali úspěch naši mladí hasiči v jarní části hry Plamen ve Varvažově, kteří soutěžili v požárním útoku, štafetě CTIF a útoku CTIF. Po kvalitním provedení všech soutěžních disciplín získali skvělé umístění na celkovém druhém místě.

   V prvním kole soutěže „O putovní pohár hasišů okresu Písek“, která proběhla v sobotu 8. května v Jehnědnu, dosáhlo naše družstvo mužů na 6. místo s časem požárního útoku 33,8 sekund. První letošní soutěže se zůčastnil vysoký počet soutěžních družstev, 14 družstev žen a 29 družstev mužů. Skvěle zorganizovanou soutěž na půdě nováčků poháru z Jehnědna ještě umocnilo výtečné počasí a také účastníci Veterán Rallye Křivonoska, jejichž trasa vedla kolem závodiště.

   První pohárová soutěž mladých hasičů „O putovní pohár starosty OSH Písek“, která proběhla v neděli 9. května v Křenovicích, nepřinesla našemu družstvu starších žáků žádný bodový zisk, přes nejlepší dosažený čas, protože byl jejich pokus prohlášen za neplatný z důvodu výskytu pěny v nástřikových terčích. Holt, kdo maže, ten jede! Jen se nemá nic přehánět - rozhodčí neradi bublifuk.

Výsledky z roku 2009

   V sobotu 3. října 2009 proběhla podzimní část okresního kola hry Plamen 2009/2010 ve Varvažově, které se s úspěchem účastnilo i naše družstvo mladých hasičů. Za vydařeného počasí se bojovalo ve třech disciplínách - v závodě požárnické všestrannosti a ve štafetě 4x60m získali zbelítovští 2. místo a ve štafetě požárních dvojic 1. místo. Mezi dvanácti soutěžícími družstvy kategorie starších žáků tak naše družstvo vybojovalo celkové 2. místo. Několik fotografií ze soutěže si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

   V posledním kole pohárové soutěže dne 19. září v Putimi, jsme s časem útoku přes 33 sekund vybojovali skvělé 3. místo. Nejen díky tomuto výsledku se nám podařilo obhájit loňské celkové umístění v soutěži, a tak jsme si domů odvezli nejen pohár starosty obce Putim, ale i putovní pohár hasičů okresu Písek za 3. místo v letošním 13. ročníku soutěže! Gratulujeme vítězkám a vítězům a těšíme se na příští rok!

   V pátém kole pohárové soutěže, která se konala dne 22. srpna 2009 v Milevsku, jsme vybojovali skvělé 2. místo s časem útoku rovných 34 sekund, v konkurenci 22 soutěžících družstev mužů. Pár snímků ze soutěže najdete ve fotogalerii.

   Ve čtvrtém kole letošní pohárové soutěže, která se konala v Krči u Protivína dne 15. srpna 2009, jsme mezi 19 soutěžními družstvy mužů vybojovali 6. místo, kde čas našeho útoku přesáhl hodnotu 35 sekund.

   Třetí kolo pohárové soutěže dne 4. července 2009 na domácí půdě ve Zbelítově nepřineslo našemu družstvu žádný bodový zisk, když byl náš pokus prohlášen za neplatný po přešlapu na nástřikové čáře. Fotografie ze soutěže.
   Děkujeme všem soutěžním družstvům za účast na soutěži a gratulujeme vítězkám a vítězům!

   Ve druhém kole pohárové soutěže ve Skalách dne 27. června 2009, jsme se umístili na 13. místě z celkového počtu 21 soutěžících družstev mužů. Přes náročný terén se nám podařilo dobře odstartovat, ale bohužel došlo k odpojení hadice u rozdělovače a tak byl dosažen čas útoku přes 50 sekund.

   V prvním kole pohárové soutěže v Písku na Hradišti dne 30. května 2009, jsme v konkurenci 19 soutěžních družstev získali skvělé 3. místo s časem útoku lehce přes 34 sekund.

Aktualizace stránky: 15. ledna 2017